bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 3 kwietnia 2011
  • wyświetleń: 3358

Uczniowie w bielskiej komendzie

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zapoznali się ze specyfiką pracy bielskich policjantów. Spotkanie zorganizowano w związku z przypadającym w tym tygodniu ogólnopolskim „Dniem przedsiębiorczości”.

Uczniowie w bielskiej Komendzie


"Dzień przedsiębiorczości" jest ogólnopolską akcją organizowaną przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości w Warszawie pod honorowym patronatem Prezydenta RP. Projekt sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Dzięki kilkugodzinnym praktykom w Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, uczniowie zweryfikowali swoje wyobrażenia o wymarzonym zawodzie. Pozyskali informacje o wykształceniu, umiejętnościach oraz predyspozycjach niezbędnych do wykonywania zawodu policjanta. Zapoznali się z organizacją, zarządzaniem i strukturą bielskiej Policji.

Największym zainteresowaniem cieszył się pokaz sprzętu (w tym uzbrojenia) znajdującego się na wyposażeniu policjantów Wydziału Prewencji, zaprezentowane możliwości wykorzystania w Policji psów służbowych oraz możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy policyjnych psychologów, którą przybliżyła słuchaczom podinsp. Agnieszka Ćwichoń z Zespołu Psychologów Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.