Wiadomości
- 20 lutego 2026
- wyświetleń: 2747
Bielszczanka w „Farmie”. Magdalena „Peonia” Sienkiewicz w 5. sezonie programu
16 lutego wystartował 5. sezon reality show „Farma”, emitowanego na antenie Telewizji Polsat. Wśród uczestników znalazły się dwie osoby z regionu: Andrzej Kliś z Żywca oraz Magdalena „Peonia” Sienkiewicz z Bielska-Białej. To właśnie bielszczanka budzi szczególne zainteresowanie lokalnej społeczności.

Artystka z Bielska-Białej w nowym sezonie
Magdalena „Peonia” Sienkiewicz ma 56 lat i na co dzień związana jest z rękodziełem oraz pracą z ludźmi. Jej znakiem rozpoznawczym jest kwietny wianek, który stał się elementem wizerunku również w programie. Jak podkreśla, do udziału w „Farmie” podeszła z otwartością i spokojem, licząc na to, że wiejski klimat pozwoli jej odnaleźć się w nowym środowisku.
Choć nie ma doświadczenia w prowadzeniu gospodarstwa, deklaruje, że najlepiej odnajdzie się w kuchni i ogrodzie. W programie stawia na współpracę i budowanie relacji. Do gospodarstwa wchodzi z charakterystycznym dla siebie rytuałem - dni nie zaczyna bez kawy z kardamonem, którą nazywa swoją „kawą Peoni”.
Na czym polega „Farma”?
„Farma” to reality show, w którym uczestnicy rezygnują z wygód codzienności i przenoszą się do gospodarstwa wiejskiego. Czekają tam na nich prace fizyczne, pojedynki oraz zadania wymagające samodzielności i odporności psychicznej. W piątym sezonie stawka jest wyższa niż dotąd - zwycięzca otrzyma 100 tysięcy złotych oraz tytuł Farmera Roku, z możliwością podwojenia nagrody.
Program emitowany jest od 16 lutego na antenie Telewizji Polsat
- poniedziałek - czwartek o godz. 20.30,
- piątek o godz. 19.55.
Lokalny akcent w ogólnopolskim formacie
Obecność bielszczanki w ogólnopolskim formacie to dla wielu mieszkańców Bielska-Białej powód do zainteresowania i wsparcia. Udział w tego typu programie to nie tylko medialne wyzwanie, lecz także test charakteru i konsekwencji.

ZOBACZ TAKŻE
Nie żyje Aleksandra Zawieruszanka. Urodzona w Bielsku-Białej, gwiazda teatru i kina miała 88 lat
Iluzja, która podbija Internet. Mentalista KX - Kozianin, który zachwycił w „Mam Talent”
Prof. Ewa Chojecka laureatką Nagrody im. prof. Aleksandra Gieysztora
Beata Przybytek prezentuje nowy album „Ja tu tylko śpiewam”. Premiera utworu Jazzdemona
Zmarła Helena Filek-Marszałek, mama Reksia i przyjaciółka dzieci
Chcę być z moją rodziną”. 33-letnia mama dwojga dzieci walczy z guzem mózgu
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.









