bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 29 marca 2011
  • wyświetleń: 2845

Piraci drogowi surowo ukarani

W poniedziałek policjanci bielskiej drogówki przeprowadzili akcję „Prędkość”. Działania ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie w przestrzeganiu dozwolonej prędkości.

W tym celu policjanci wykorzystali wszystkie dostępne urządzenia - ręczne mierniki prędkości, pojazdy wyposażone w urządzenia do rejestracji zachowań uczestników ruchu drogowego, a także stacjonarne fotoradary. Efekty akcji to kilkaset wykonanych pomiarów i 64 kierowców, którzy prowadzili swoje auta z niedozwoloną prędkością. Rekordzistą okazał się kierowca terenowego volvo, który na drodze krajowej nr 1 w Bielsku-Białej, w miejscu obowiązywania dozwolonej prędkości 50 km/h, pędził swoim samochodem 130 km na godzinę. Kolejny z rekordzistów - kierowca citroena C5 przekroczył dozwoloną prędkość o 60 km. Sprawca jechał krajową S-1 prawie 180 km/h w miejscu, gdzie dozwolona prędkość wynosi 120 km/h. Sprawcy zostali surowo rozliczeni przez stróżów prawa.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującym taryfikatorem, za przekroczenie prędkości, kierowca może zostać ukarany mandatem w wysokości nawet 500 złotych i otrzymać 10 punktów karnych. Pamiętajmy również, że nadmierna prędkość jest główną przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.