Wiadomości

  • 21 stycznia 2026
  • wyświetleń: 552

Uczniowie SP nr „29” w Bielsku‑Białej w czołówce konkursu Odblaskowa Szkoła

Szkoła Podstawowa nr 29 w Bielsku‑Białej zajęła czwarte miejsce w ogólnopolskim konkursie Odblaskowa Szkoła. W jego III edycji wzięło udział rekordowe 204 placówki i 50 tysięcy uczniów.

Uczniowie SP nr „29” w Bielsku‑Białej w czołówce konkursu Odblaskowa Szkoła
Uczniowie SP nr „29” w Bielsku‑Białej w czołówce konkursu Odblaskowa Szkoła · fot. materiały prasowe


13 stycznia w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyło się uroczyste podsumowanie III edycji konkursu Odblaskowa Szkoła. Podczas uroczystości - w obecności przedstawicieli kuratorium, policji i ambasadora akcji Adama Małysza - wręczono dziesiątce najlepszych szkół nagrody.

Gdy jest ciemno i czas mroczny, noś odblaski, bądź widoczny - pod takim hasłem uczniowie Szkoły Podstawowej nr 29 w Bielsku‑Białej brali udział w tym konkursie Odblaskowa Szkoła. Pod okiem koordynatorek - Katarzyny Malarz i Małgorzaty Wawrzacz - uczniowie przeprowadzili wiele akcji, konkursów, spotkań mających na celu promowanie noszenia odblasków.

W konkursie Odblaskowa Szkoła uczniowie SP 29 uczestniczyli już po raz trzeci. Przygotowywali akcje skierowane nie tylko do rówieśników - ale także do osób dorosłych i do seniorów, dzieląc się odblaskami. Apelowali o noszenie odblasków, zwłaszcza po zmroku i w niekorzystnych warunkach pogodowych. Odblaski znacznie zwiększają widoczność na drodze, dając kierowcom więcej czasu na reakcję - to może uratować pieszemu życie. Uczestniczyli też w konkursach - literackim, plastycznym czy wiedzy o bezpieczeństwie - organizowanych w szkole.

Zac / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.