Wiadomości
- 19 stycznia 2026
- wyświetleń: 1240
[FOTO] Policjanci w centrum wydarzeń: bezpieczeństwo otwarcia Polskiej Stolicy Kultury
Miniony weekend był historyczny dla naszego miasta - odbyły się uroczyste obchody otwarcia Polskiej Stolicy Kultury. Centralne ulice wypełniły się kolorowymi korowodami, a plac przed Urzędem Miasta zgromadził setki mieszkańców, którzy wspólnie uczestniczyli w koncertach i przemarszach.
Za sprawny i bezpieczny przebieg wydarzenia odpowiadali przede wszystkim policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej oraz funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji. Ich zaangażowanie było kluczowe - zabezpieczenie tak dużej imprezy wymagało precyzyjnego planowania, nadzoru nad ruchem drogowym, porządkiem publicznym oraz ochrony uczestników koncertów i przemarszów. W sumie w działaniach brało udział ponad sto osób, a efektem ich pracy był spokojny i bezpieczny przebieg całego święta.
Policjanci podkreślają, że doświadczenie zdobyte podczas wcześniejszych imprez masowych pozwoliło na sprawną organizację działań i reagowanie na ewentualne zagrożenia. Otwarcie Polskiej Stolicy Kultury stało się kolejnym dowodem profesjonalizmu funkcjonariuszy oraz ich gotowości do realizacji zadań wymagających zarówno planowania, jak i szybkiego reagowania w terenie.
Przebieg uroczystości potwierdził skuteczność przyjętych działań oraz dobre przygotowanie służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Brak zagrożeń i konieczności interwencji pokazał, że plan zabezpieczenia był adekwatny do skali wydarzenia. Dla policjantów była to wymagająca służba, która po raz kolejny udowodniła ich wysokie kompetencje w realizacji zadań o charakterze masowym.
ZOBACZ TAKŻE
5,3 mln zł dla Bielska-Białej na Polską Stolicę Kultury. Sejmik przyjął uchwałę
[FOTO] Żółty dywan i gwiazdy kabaretu. Gala 26. Festiwalu Fermenty w Bielsku-Białej
W Bielsku‑Białej powstanie pomnik Polskiej Stolicy Kultury
List czytelnikaMiasto kultury, mieszkańcy bez wsparcia? Głos czytelnika o realiach pomocy społecznej w Bielsku-Białej
Bezpłatna komunikacja miejska w Bielsku‑Białej podczas inauguracji Polskiej Stolicy Kultury
[FOTO] Muzyka w autobusach. Alien, Majtis i Samu wyśpiewają przystanki
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.








