Wiadomości
- 6 stycznia 2026
- wyświetleń: 2681
Sprzedaż surowców wtórnych nie przynosi zysków
Rok 2025 okazał się dla Zakładu Gospodarki Odpadami trudny, jeśli chodzi o niektóre rodzaje surowców. Przedstawiono szczegółowe dane, które pokazują, gdzie ZGO odnotowało straty, a gdzie zyski.

Na prośbę radnego Pawła Korzondkowskiego zastępca prezydenta Bielska-Białej Piotr Kucia przedstawił wyniki finansowe Zakładu Gospodarki Odpadami za 2025 rok.
Dane pokazują, że na sprzedaży papieru firma odnotowała stratę w wysokości 1 505 820 zł, na opakowaniach wielomateriałowych 45 448 zł, na szkle 3 171 486 zł, a na kompoście 1 166 051 zł.
Z drugiej strony zyski zanotowano na sprzedaży tworzyw sztucznych - 195 725 zł oraz metali - 1 144 722 zł.
ZOBACZ TAKŻE
Problem z oddaniem odpadów zielonych w PSZOK przy ul. Straconki. Pytania o zasady systemu
Interwencja w sprawie czystości centrum miasta. Mieszkańcy wskazują brak koszy i przepełnione pojemniki
Nielegalne wysypisko w Wapienicy. Sprawca nagrany podczas wyrzutu odpadów
Nowoczesna gospodarka odpadami w Bielsku-Białej. Planowana modernizacja zakładu w Lipniku
Drastyczny wzrost kosztów! Rodziny wielodzietne alarmują
List czytelnikaDroższe śmieci w Bielsku-Białej. Mieszkańcy pytają: czy ten system jest sprawiedliwy?
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.









