Wiadomości
- 23 grudnia 2025
- wyświetleń: 1966
Segregacja oleju także przed świętami. Apel do mieszkańców Bielska-Białej
Wydział Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej zwraca uwagę na rosnącą świadomość ekologiczną mieszkańców miasta i dziękuje za ich zaangażowanie w działania na rzecz ochrony środowiska. Szczególnym przykładem tej postawy jest udział w projekcie „Segreguj Olej”, którego celem jest bezpieczne i odpowiedzialne zagospodarowanie zużytego oleju spożywczego.

Na temat tego gdzie można znaleźć pojemniki do których można oddać zużyty olej pisaliśmy w artykule: Jak prawidłowo pozbyć się zużytego oleju?
Dzięki aktywnemu uczestnictwu mieszkańców coraz więcej oleju trafia do specjalnie przeznaczonych pojemników, zamiast do kanalizacji lub odpadów zmieszanych. Ma to realny wpływ na stan infrastruktury kanalizacyjnej, ograniczenie zanieczyszczeń oraz poprawę bezpieczeństwa i czystości w gminie.
W związku ze zbliżającym się okresem świąt Bożego Narodzenia, kiedy w domach przygotowuje się więcej posiłków, Wydział Gospodarki Odpadami apeluje o zachowanie dobrych nawyków także w tym intensywnym czasie. Zużytego oleju nie należy wylewać do zlewu ani toalety. Powinien on trafiać wyłącznie do wyznaczonych punktów zbiórki. Istotne jest również zachęcanie innych do świadomego i odpowiedzialnego postępowania z odpadami.
„Dziękujemy mieszkańcom za dotychczasowe zaangażowanie. To dzięki wspólnym działaniom możemy realnie wpływać na jakość środowiska i budować lepszą przyszłość dla naszego miasta” - podkreśla Wydział Gospodarki Odpadami.
Aktualne lokalizacje pojemników na zużyty olej są dostępne w aplikacji WyBBieram Czyste Miasto w zakładce mapy oraz na stronie internetowej segregujolej.pl.
ZOBACZ TAKŻE
Problem z oddaniem odpadów zielonych w PSZOK przy ul. Straconki. Pytania o zasady systemu
Interwencja w sprawie czystości centrum miasta. Mieszkańcy wskazują brak koszy i przepełnione pojemniki
Nielegalne wysypisko w Wapienicy. Sprawca nagrany podczas wyrzutu odpadów
Nowoczesna gospodarka odpadami w Bielsku-Białej. Planowana modernizacja zakładu w Lipniku
Drastyczny wzrost kosztów! Rodziny wielodzietne alarmują
List czytelnikaDroższe śmieci w Bielsku-Białej. Mieszkańcy pytają: czy ten system jest sprawiedliwy?
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.









