bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 24 marca 2011
  • wyświetleń: 3628

Policjanci uratowali ludzi z pożaru

Policjanci z komisariatu II pierwsi pojawili się na miejscu pożaru, który wybuchł w czwartek nad ranem w kamienicy przy ul. Cieszyńskiej w Bielsku-Białej. Z płonącego i zadymionego mieszkania wynieśli trzy nieprzytomne osoby. Prawdopodobnie uratowali im życie.

Około 6.00 nad ranem oficer dyżurny przyjął zgłoszenie od dyspozytora straży o pożarze, który wybuchł w jednym z mieszkań przy ul. Cieszyńskiej. Na miejsce natychmiast skierowano policyjne patrole. Pierwsi na miejsce zdarzenia dotarli policjanci z komisariatu II. Z okien budynku wydobywały się kłęby dymu. Korytarz kamienicy był całkowicie zadymiony. Jedna z lokatorek krzyczała, że w płonącym mieszkaniu są ludzie.

Funkcjonariusze weszli do środka. Wśród palących się sprzętów domowych, sterty ubrań i pościeli, zauważyli nieprzytomną kobietę i mężczyznę. Wynieśli poszkodowanych na zewnątrz w bezpieczne miejsce. Ofiary miały nadpalone włosy, skórę twarzy i rąk. Nie dawały oznak życia. Policjanci wrócili do mieszkania, gdzie odnaleźli jeszcze jedną ofiarę - nieprzytomnego mężczyznę, który prawdopodobnie chcąc się schronić przed płomieniami, zaklinował się w szafce pod zlewem. Policjanci wspólnie z jednym z mieszkańców, wynieśli nieprzytomnego mężczyznę przed budynek. W międzyczasie wyrzucili z mieszkania część palących się sprzętów.

Strażacy szybko zniwelowali zagrożenie i dogaśli zgliszcza. Poszkodowanym udzielono pierwszej pomocy. Trafili do bielskich szpitali. Ich życiu na szczęście nie zagraża już niebezpieczeństwo. Szczegółowe okoliczności w jakich doszło do pożaru wyjaśniają policjanci komisariatu II.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.