bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 31 maja 2013
  • wyświetleń: 2332

Radni ujednolicili opłaty za śmieci

Podczas majowej sesji Rada Miejska podjęła uchwałę, która ujednolica zasady naliczania opłaty za odbiór odpadów komunalnych na terenie Bielska-Białej.

Według dotychczasowych ustaleń właściciele domów jednorodzinnych mieli naliczać opłatę w oparciu o metodę od gospodarstwa domowego, natomiast w budynkach należących do wspólnot mieszkaniowych i spółdzielni opłata uzależniona była od zużycia wody.

Obecnie wszyscy mieszkańcy miasta będą płacili za odbiór odpadów komunalnych na podstawie zadeklarowanej liczby osób wchodzących w skład danych gospodarstw domowych. Przyjęte wcześniej przez Radę Miejską stawki miesięcznej opłaty dla poszczególnych gospodarstw domowych pozostają bez zmian.

Konsekwencją zmiany metody naliczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla właścicieli budynków wielolokalowych z ustanowionym zarządem, jest zmiana wzoru deklaracji. Dlatego też zarządcy oraz zarządy spółdzielni mieszkaniowych do dnia 20 czerwca br. będą musieli w imieniu swoich mieszkańców złożyć nowe deklaracje.

Nowych deklaracji nie będą składać właściciele domów jednorodzinnych oraz właściciele nieruchomości, w których prowadzona jest działalność gospodarcza, złożone deklaracje pozostają w mocy.

ab / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.