bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 24 marca 2011
  • wyświetleń: 3007

Napadli na taksówkarza

Dwaj zamaskowani bandyci napadli wczorajszej nocy na 30-letniego taksówkarza. Przyłożyli do głowy kierowcy przedmiot przypominający broń, związali go, a następnie okradli. Policjanci Wydziału Kryminalnego ustalili i zatrzymali napastników. Okazali się nimi dwaj 21-letni bielszczanie. Za rozbój z bronią w ręku grozi im do 12 lat za kratami.

Pistolet,broń
fot. Policja


Zatrzymanie za napad na taksówkarza
fot. Policja


W środę około 1.30 w nocy, mężczyzna zamówił telefonicznie kurs na ul. Kaskadową w Wapienicy. Do taksówki - volkswagena passata kombi - wsiadło dwóch młodych mężczyzn. Byli ubrani na ciemno, na głowach mieli czapki. Kiedy kierowca odwrócił się i zapytał dokąd jechać, napastnicy mieli już na głowach kominiarki. Jeden z nich przyłożył taksówkarzowi do głowy przedmiot przypominający broń. Mężczyzna został związany. Napastnicy wyprowadzili go z samochodu i położyli na ziemi. Ich łupem padł laptop, telefon komórkowy i gotówka w kwocie 350 zł.

Kiedy bandyci uciekli, kierowca oswobodził się i skontaktował z dyspozytorką swojej korporacji. Na miejsce wezwano policyjne patrole, które poszukiwały napastników. Przeprowadzono szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia. Policjanci Wydziału Kryminalnego już po kilku godzinach ustalili personalia bandytów. W jednym czasie zatrzymano obu sprawców.

W ich mieszkaniach i samochodach śledczy odnaleźli dwa pistolety pneumatyczne z magazynkami, kominiarki i rękawice. Odzyskano też zrabowanego laptopa, telefon komórkowy i część gotówki. Dzisiaj zatrzymani usłyszą zarzuty. Za napad z bronią w ręku grozi im do 12 lat więzienia. O ich dalszym losie rozstrzygnie prokuratura i sąd.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.