bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 maja 2013
  • 1 czerwca 2013
  • wyświetleń: 2596

Nieziemski Dzień Dziecka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Auchan" podaj

Za nami:

W sobotę 1 czerwca, Centrum Handlowe Auchan zaprasza do mobilnego planetarium. Wszyscy amatorzy astronomii będą mogli odbyć pełną emocji, międzyplanetarną podróż.

auchan, dzień dziecka
Miłośnicy gwiezdnych podróży zdobędą wyjątkową wiedzę o Wszechświecie


auchan, dzień dziecka
Gościem specjalnym w CH Auchan będzie Mikołaj Kopernik


Jak poznać tajemnice skrywane w przestrzeni kosmicznej nie odrywając nóg od Ziemi? Umożliwi to jedyne w Polsce Astronomiczne Laboratorium Mobilne Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego, które zawita do CH Auchan Bielsko-Biała.

Dzięki specjalistycznemu sprzętowi, miłośnicy gwiezdnych podróży zdobędą wyjątkową wiedzę o Wszechświecie.

W specjalnym mobilnym planetarium mali i duzi fani przestrzeni kosmicznej będą mogli bezpłatnie uczestniczyć w sześciu wyjątkowych projekcjach ukazujących między innymi unikatowość naszej planety, przebieg życia widocznych na niebie gwiazd czy historię astronomii.

Wydarzenie będzie dla wszystkich wyjątkową okazją, by na bezchmurnym niebie przyjrzeć się z bliska Słońcu. Za pomocą wyposażonych w specjalne filtry teleskopów, każdy będzie mógł bezpiecznie zaobserwować przejawy aktywności tej Gwiazdy. Po wizycie w laboratorium, pojęcia takie jak plamy czy widmo słoneczne nie będą już nikomu obce.

Teleskopowej obserwacji nieba towarzyszyć będą również warsztaty astronomiczne, podczas których młodzi astronomowie poznają historię i naturę meteorytów. Zaprezentowane zostaną także okazy różnych ich rodzajów.

Gościem specjalnym w CH Auchan Bielsko-Biała będzie postać znana na całym świecie. Galerię odwiedzi sam Mikołaj Kopernik. Profesjonalny aktor olsztyńskiego Teatru im. Jaracza, wcielający się w wielkiego uczonego, odpowie na pytania najmłodszych oraz zaprezentuje atrakcyjny instrument astronomiczny - sferę armilarną, będącą modelem sklepienia niebieskiego.

Bezpłatne seanse pod niebem przenośnego planetarium zaplanowane są o każdej, pełnej godzinie (od 11.00 do 17.00). Teleskopowe obserwacje Słońca odbędą się przy bezchmurnym niebie.

lik / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Auchan

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Auchan" podaj