bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 maja 2013
  • 28 maja 2013
  • wyświetleń: 1540

Spektakl na zakończenie cyklu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kolegium Nauczycielskie w Bielsku-Białej" podaj

Za nami:

We wtorek 28 maja o godz. 18.00 na zakończenie tegorocznej edycji cyklu "Czuli barbarzyńcy" w Klubie Klimat wystawiona zostanie sztuka krakowskiego Teatru MIST "Love Story według Hrabala".

mist
Spektakl zakończy tegoroczną edycję "Czułych barbarzyńców" · fot. Teatr MIST


Jeśli byliście kiedyś w czeskiej Pradze i wybraliście się do jednej z tamtejszych knajp, być może spotkaliście tam lokalnego pabitela. Tak nazywa się w czeskiej stolicy niemłodego już osobnika, który przesiaduje całymi dniami w gospodzie i znad kufla piwa snuje cudowne, częściowo zmyślone, pełne ciepłej ironii i marzycielskiego surrealizmu historie o życiu, śmierci i miłości. Takim właśnie pabitelem w sferze literatury był Bohum...il Hrabal. Love Story to znakomity spektakl teatru MIST oparty na prozie wybitnego Prażaka.

Literacką bazą dla odpowiedzialnego za adaptację i reżyserię (oraz grającego główną rolę) Stanisława Michny były 3 słynne utwory autora „Pociągów pod specjalnym nadzorem” - „Zbyt głośna samotność”, „Zaczarowany flet” oraz „Pan Iontek”. Zdaniem założyciela teatru MIST doskonale oddają one charakter życiowej filozofii Hrabala - nieustannie rozdartej między ciepłym optymizmem i radością życia a wiszącą w powietrzu tragedią i dążeniem do samozniszczenia.

Tuż przed spektaklem ogłoszone zostaną wyniki konkursu Kolegium Nauczycielskiego i firmy Korczyk - dealera marki Škoda z Bielska-Białej na hasło promocyjne naszego cyklu. Nagrodą jest rodzinny wyjazd do Muzeum Škody w Mlada Boleslav. Zgłoszenia udziału w konkursie przyjmowane są do 27 maja.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Kolegium Nauczycielskie w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kolegium Nauczycielskie w Bielsku-Białej" podaj