bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 24 maja 2013
  • wyświetleń: 3541

SITA będzie nadal odbierać śmieci!

Prawdopodobnie Komunalna spółka SITA ZOM, nadal będzie odbierała śmieci w Bielsku-Białej. Właśnie otwarto oferty, które wpłynęły na przetarg ogłoszony przez bielską gminę.

Przetarg na odbiór odpadów komunalnych i dostarczanie ich na wysypisko został zaskarżony przez jedną z firm do Krajowej Izby Odwoławczej w Warszawie. Dołączyły do niej jeszcze 3 inne spółki, zajmujące się śmieciami, które miały zastrzeżenia co do samego przetargu. Izba stanęła jednak po stronie gminy.

Jeśli przetarg wygra SITA ZOM ceny, które ustaliła rada miejska raczej nie zmienią się. Przypomnijmy - mieszkańcy Bielska-Białej, niezależnie od tego, czy mieszkają w bloku, czy domu jednorodzinnym mają od lipca płacić od gospodarstwa domowego i liczby osób go tworzących.

W przypadku segregowania śmieci to 13 zł miesięcznie dla gospodarstwa 1-osobowego, 26 zł dla 2-osobowego. W liczniejszych gospodarstwach, będzie to 12 zł więcej za każdą kolejną osób. W domu, w którym jest 7 mieszkańców lub więcej opłata będzie wynosić 86 zł. Opłaty za oddawanie mieszanych odpadów będą wyższe. Opłata śmieciowa w przypadku 1-osobowego gospodarstwa domowego będzie wyniosła 21 zł, 7-osobowego i liczniejszego- 147 zł.

pola / bielsko.info
źródło: Radio Bielsko

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.