bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 maja 2013
  • 26 maja 2013
  • wyświetleń: 7610

TV: Zderzenie pociągu z osobówką

W centrum Bielska-Białej pociąg uderzył w osobową Skodę. W wyniku zdarzenia pięć osób zostało rannych, a jedna poniosła śmierć. Na szczęście to tylko scenariusz piątkowych ćwiczeń, inaugurujących 9. edycję kampanii "Bezpieczny przejazd".Do akcji ratunkowej ruszyła straż pożarna, pogotowie ratunkowe, policja oraz straż ochrony kolei. Strażacy i ratownicy medyczni w pierwszej fazie ćwiczeń udzielali pomocy medycznej rannym "wyrzuconym" na skutek uderzenia-z samochodu osobowego.

Następnie strażacy za pomocą specjalistycznych narzędzi wycinali drzwi i dach osobówki, aby zrobić dostęp do kierowcy samochodu, u którego ratownik medyczny stwierdził zgon. Po przeprowadzonej sprawnie akcji ratunkowej, służba ochrony kolei usunęła Skodę spod pociągu, a strażacy spróbowali swoich sił w odciągnięciu lokomotywy przy pomocy ciężkiego samochodu ratownictwa technicznego.

Ćwiczenia zorganizowane przez Polskie Linie Kolejowe miały na celu po raz kolejny uświadomić społeczeństwu niebezpieczeństwo związane z częstym brakiem ostrożności na przejazdach kolejowych. Pociąg nawet przy niewielkiej prędkości (w czasie ćwiczeń lokomotywa jechała z prędkością 25km/h) może całkowicie zmiażdżyć samochód.

Wypadek na dworcu PKP · fot. PSP Bielsko-Biała

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.