bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 21 maja 2013
  • wyświetleń: 4245

Wyremontowana siedziba WKU

15 maja w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Bielsku-Białej odbyła się uroczystość wojskowa, związana z symbolicznym otwarciem siedziby WKU po zakończonej renowacji zabytkowego obiektu.

Pierwsza część uroczystości odbyła się zgodnie z ceremoniałem wojskowym. Dla nadania właściwej rangi temu przedsięwzięciu, wzięła w niej udział kompania honorowa ze sztandarem 18 batalionu powietrznodesantowego.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali przedstawiciele instytucji wspierających proces realizacji prac remontowo-konserwatorskich. Jego Ekscelencja ksiądz biskup Tadeusz Rakoczy ordynariusz Diecezji Bielsko-Żywieckiej dokonał poświęcenia obiektu WKU.

Licznie zebrani goście zwiedzili odrestaurowane pomieszczenia obiektu, w tym pomieszczenia elementów bazy mobilizacyjnej, zapoznali się z funkcjonowaniem komendy w zakresie realizacji jej ustawowych zadań.

WKU w Bielsku-Białej · fot. bielskobiala.wku.wp.mil.pl

ab / bielsko.info
źródło: WKU Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.