Wiadomości

  • 20 maja 2013
  • 25 sierpnia 2013
  • wyświetleń: 4967

Maleńczuk i "Psychocountry"

Za nami:

25 sierpnia (niedziela) obok hali Pod Dębowcem wystąpi Maciej Maleńczuk.

Maciej Maleńczuk
Maleńczuk wystąpi w Bielsku 25 sierpnia


Maleńczuk współpracował z wieloma artystami, między innymi Anną Marią Jopek, czeską pieśniarką Verą Bilą, brał udział w projekcie Yugopolis, a także występował w filmach, między innymi w "Ono" Małgorzaty Szumowskiej oraz w "Małżowinie" Wojciecha Smarzowskiego, był także jurorem w jednym z telewizyjnych konkursów wokalnych.

Ma na swoim koncie nie tylko wieloletnią współpracę z zespołem Pudelsi i Homo Twist, występ w spektaklu "Cantigas de Santa Maria", nagrania z Wojciechem Waglewskim, ale także jest autorem książki "Chamstwo w państwie" i licznych wierszy. To także znany buntownik i prowokator - za odmowę służby wojskowej siedział w więzieniu, nie wahał się też wykonywać takich utworów jak "Wolność słowa", gdzie kpił z uczestników polskiej sceny politycznej.

Z zespołem Psychodancing nagrał dwie płyty - "Psychodancing" i "Psychodancing col. 2". Tym razem muzyk zinterpretował klasyki polskiej piosenki autorstwa między innymi Krzysztofa Klenczona, Czesława Niemena czy Wojciecha Młynarskiego i podał w nowych aranżacjach, nawiązujących do klimatów dancingu. Na obu albumach znalazły się również premierowe kawałki w tym "Barman", "Kaczory" oraz piosenka laureatka konkursu Premier na festiwalu w Opolu 2009 roku "Nie wiele Ci mogę dać".

Koncert w Bielsku odbędzie się w ramach najnowszej płyty "Psychocountry".

Początek koncertu o 18.00. Wstęp wolny.

lik / bielsko.info

źródło: RMF FM, Bielskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bielskie Centrum Kultury" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Bielskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bielskie Centrum Kultury" podaj