bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 maja 2013
  • wyświetleń: 3232

Ratownicy z ATH znów na podium

Po raz drugi z rzędu reprezentacja ratownictwa medycznego ATH zajęła III miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Uczelni Medycznych w Ratownictwie Medycznym.

ratownicy
fot. ATH Bielsko-Biała


Po ubiegłorocznym sukcesie w Lublinie, tym razem drużyna ATH wystartowała w Białymstoku, gdzie tamtejszy Uniwersytet Medyczny zorganizował IV Ogólnopolskie Zawody Uczelni Medycznych w Ratownictwie Medycznym. W rywalizacji z ponad dwudziestoma zespołami uczelni medycznych z całej Polski drużyna ATH zajęła wysokie 3. miejsce.

Uczelnię reprezentowali Natalia Rutkowska, Dawid Zemlik i Łukasz Moskwa, studenci ratownictwa medycznego na Wydziale Nauk o Zdrowiu ATH. Drużyna musiała wykonać pięć pozorowanych zadań ratowniczych, wykazując się nie tylko wiedzą teoretyczną, ale również przygotowaniem praktycznym.

- Zawody uczelni medycznych z roku na rok stoją na coraz wyższym poziomie. Dlatego utrzymanie trzeciego miejsca świadczy o bardzo dobrym przygotowaniu merytorycznym bielskich adeptów ratownictwa - wyjaśnia Tomasz Ilczak, zawodowy ratownik medyczny, wykładowca i opiekun bielskiej grupy.

ab / bielsko.info
źródło: ATH Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.