Wiadomości

  • 29 sierpnia 2025
  • 30 sierpnia 2025
  • wyświetleń: 2176

Ponad 10 tys. interwencji w Bielsku-Białej. Straż Miejska świętuje 34. rocznicę powstania

Bielska Straż Miejska od stycznia do lipca tego roku podjęła ponad 10 000 interwencji - to o niemal 1 500 więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Podczas uroczystego spotkania z okazji 34. rocznicy powołania formacji w Ratuszu wzięli udział przedstawiciele służb mundurowych, Policji, Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Żandarmerii Wojskowej oraz innych instytucji współpracujących z miejskimi funkcjonariuszami.

Ponad 10 tys. interwencji w Bielsku-Białej. Straż Miejska świętuje 34. rocznicę powstania
Ponad 10 tys. interwencji w Bielsku-Białej. Straż Miejska świętuje 34. rocznicę powstania · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB


27 sierpnia w sali sesyjnej Ratusza w Bielsku-Białej odbyło się uroczyste spotkanie funkcjonariuszy i pracowników Straży Miejskiej z okazji 34. rocznicy powołania formacji. Podczas wydarzenia uhonorowano wyróżniających się funkcjonariuszy i pracowników bielskiej Straży Miejskiej - nagrody i awanse wręczył prezydent miasta Jarosław Klimaszewski.

W obchodach wzięli udział przedstawiciele różnych służb mundurowych i instytucji współpracujących ze Strażą Miejską, m.in. Policji, Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Żandarmerii Wojskowej, Wojskowego Centrum Rekrutacji, 18 Batalionu Powietrznodesantowego, Sanepidu, Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Powiatowego Centrum Interwencji Kryzysowej oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

To wydarzenie było okazją nie tylko do podsumowania służby bielskiej Straży Miejskiej, ale też do podziękowania funkcjonariuszom i pracownikom za ich codzienną pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców miasta.

Zac / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.