bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 18 maja 2013
  • 19 maja 2013
  • wyświetleń: 1964

Szkolenie dla miłośników psów

Za nami:

Sposoby porozumiewania się psów- o tym, co próbują nam powiedzieć nasze czworonogi, będzie można dowiedzieć się w niedzielę w Bielsku-Białej.

- Zapraszamy wszystkich miłośników i właścicieli psów oraz osoby, które chcą zostać wolontariuszem w schronisku, na szkolenie pt. „Sposoby komunikacji psów”. Mowa będzie między innymi o tym, jak bezpiecznie wchodzić do kojców, w których przebywają nieznane nam psy, w jaki sposób nawiązywać kontakt z psami, jak rozpoznać nastroje u naszych ulubieńców, jak wpływać na te nastroje. Szkolenie poprowadzi behawiorystka - Anna Kwaśny z Żywca - zaprasza Marta Lelek wolontariuszka, która działa w bielskim schronisku.

Jak dodaje wolontariuszka, praca w schronisku nie jest łatwa. - Trzeba nie tylko kochać czworonogi, ale i mieć odpowiednie do nich podejście. Trzeba wiedzieć, w jaki sposób podejść do psa, którego nie znamy, jak opanować zwierzę, które jest niewyżyte w sensie fizycznym. Każdy psiak, który znajduje się w schronisku jest spragniony spaceru, ruchu na większej przestrzeni i wyrywa się do tego żeby opuścić kojec. Takie zachowanie trzeba opanować - wyjaśnia Marta Lelek.

Szkolenie dla miłośników i właścicieli psów oraz osób, które chcą zostać wolontariuszem w schronisku odbędzie się w niedzielę 19 maja o godz. 17:00 w siedzibie fundacji Drachma przy ul. Reja 18 (wejście pod pizzerią). Co ważne, udział w szkoleniu jest bezpłatny.

new / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.