bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 maja 2013
  • 19 maja 2013
  • wyświetleń: 2896

Jednolita opłata za śmieci?

Na najbliższej sesji Rady Miejski w Bielsku-Białej radni będą głosować nad zmianą metody opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Według nowego pomysłu rajców zniknie opłata pobierana od metra sześciennego zużytej wody.

Radni ugięli się pod protestami mieszkańców bielskich osiedli oraz przedstawicielami spółdzielni, którzy protestowali przed rozliczaniem za ilość zużytej wody.

- Odbyły się spotkania oraz konsultacje w przedmiotowej sprawie. Ponieważ nadrzędnym celem wyboru jest możliwe najmniejsze obciążanie mieszkańców kosztami systemu gospodarowania odpadami komunalnymi, przy jednoczesnym zorganizowaniu optymalnie sprawnego i maksymalnie szczelnego systemu, przy jednoczesnym uzyskaniu akceptacji różnych środowisk dla rozwiązań w tej mierze proponujemy podjęcie nowej uchwały w przedłożonym brzmieniu - czytamy w uzasadnieniu.

Nowa uchwała nie dzieli mieszkańców na tych z bloków i domów jednorodzinnych. Wszyscy mieszkańcy będą płacili według ilości osób zamieszkujących daną nieruchomość.

Jeśli chodzi o mieszkańców, którzy zdecydują się segregować śmieci, zapłacą 13 zł za 1-os gospodarstwo, 26 zł za 2-osobowe, 38 zł za 3-osobowe, 50 zł za 4-osobowe, 62 zł za 5-osobowe, 74 zł za 6-osobowe oraz 86 zł za 7 i więcej osobowe gospodarstwo. Mieszkańcy niesegregujący śmieci zapłacą od 21 do 147 złotych.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.