bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 maja 2013
  • 18 maja 2013
  • wyświetleń: 3014

Oddaj krew pod marketem

Za nami:

18 maja, w ramach kampanii Grupy Muszkieterów oraz Polskiego Czerwonego Krzyża "Zbieramy Krew dla Polski", mieszkańcy Bielska-Białej będą mogli oddać krew.

W sobotę, 18 maja w godz. 09:00-14:00 krew będzie można oddać w ambulansie, który stanie przed supermarketem Intermarché znajdującym się przy ul. Olimpijskiej 28 w Bielsku-Białej.

- Wraz z PCK organizujemy od kilku lat kampanię promującą ideę honorowego krwiodawstwa. Dzięki niej pragniemy pomóc ratować ludzkie życie, szpitalom, które borykają się z problemem niedoboru krwi. Chcielibyśmy zatem zachęcić także mieszkańców Bielska-Białej do przyłączenia się do naszej akcji i dzielenia się bezcennym darem życia - podkreśla Eliza Orepiuk-Szymura, kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów.

Krwiodawcą może zostać każda osoba w wieku 18-65 lat, która waży co najmniej 50 kg i cieszy się dobrym zdrowiem. W dniu oddania krwi należy zjeść obfite śniadanie i wypić dużą ilość płynów. Na dzień przed zabiegiem należy powstrzymać się z kolei od spożywania alkoholu, a na kilka dni przed także od zażywania niektórych leków, m.in. aspiryny. Aby móc oddać krew, trzeba również posiadać przy sobie dowód osobisty.

Wszyscy, którzy zdecydują się na oddanie krwi, uzyskają bezpłatnie wyniki swoich badań laboratoryjnych. Grupa Muszkieterów wraz z Polskim Czerwonym Krzyżem przewidziała dla mieszkańców Bielska-Białej także dodatkowe atrakcje, które będą towarzyszyć tegorocznej akcji, w tym pokazy i szkolenia z zakresu pierwszej pomocy, a także konkursy i zabawy dla dzieci. Ponadto, wśród krwiodawców rozlosowane zostaną profesjonalne apteczki samochodowe.

Celem przewodnim „Zbieramy krew dla Polski” jest zwiększenie świadomości polskiego społeczeństwa na temat honorowego krwiodawstwa oraz zachęcenie Polaków do dzielenia się krwią. Od początku istnienia akcji, Grupie Muszkieterów oraz Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi udało się zebrać blisko 7600 litrów krwi.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.