bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 maja 2013
  • 16 maja 2013
  • wyświetleń: 2620

W WSA nauczą jak zrobić prąd

Za nami:

Na zewnątrz zbudują elektrownię słoneczną, w auli będą odbywały się wykłady popularno-naukowe. Europejskie Słoneczne Dni organizuje w najbliższy czwartek Wyższa Szkoła Administracji w Bielsku-Białej.

WSA,Wyższa Szkoła Administracji w Bielsku-Białej
Wyższa Szkoła Administracji w Bielsku-Białej · fot. facebook.com


- Chcemy pokazać uczniom szkoły podstawowej i gimnazjum, co potrafi nasze słoneczko zrobić i do czego możemy użyć tej energii- energii odnawialnej. Chcielibyśmy pokazać, jak wytwarza się prąd ze słońca i jak wytwarza się prąd do ogrzewania - mówi Józef Wróbel z bielskiej uczelni.

Akcja rozpocznie się w czwartek rano o godz. 9.00 i potrwa do popołudnia (ok. godz. 15.00) Organizatorzy zaprosili szkoły podstawowe i gimnazja, ale jak mówi Marek Macner, jeden z partnerów akcji będzie sporo informacji dla dorosłych.

- Zmienia się prawo dotyczące pozyskiwania i produkcji energii elektrycznej, ustawa jest w Sejmie. Niedługo będzie można w domach produkować energię na własne potrzeby i sprzedawać ją energetyce. Taki panel informacyjny także będzie - mówi Macner.

Akcje dotyczące energii odnawialnej odbywają się w maju w całej Europie.

new / bielsko.info
źródło: Radio Bielsko

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.