
Wiadomości
- 11 lipca 2025
- 12 lipca 2025
- wyświetleń: 7596
Wyrzuciła dziecko z balkonu na 5 piętrze. Była niepoczytalna. Sprawa umorzona
Prokuratura Rejonowa Bielsko-Biała Południe zakończyła śledztwo w sprawie dramatycznego zdarzenia, podczas którego 2,5-letni chłopiec został wyrzucony z balkonu na piątym piętrze przez własną matkę. Biegli sądowi stwierdzili, że kobieta w chwili czynu była niepoczytalna. Od dnia zdarzenia przebywała w areszcie, jednak śledczy wystąpili do sądu z wnioskiem o umieszczenie jej w zamkniętym szpitalu psychiatrycznym. Postępowanie zostało umorzone z uwagi na jej stan psychiczny.

W piątek, 30 sierpnia 2024 roku, około południa, przy ul. Poprzecznej w Bielsku-Białej doszło do dramatycznego zdarzenia z udziałem małego dziecka. 2,5-letni chłopczyk został wyrzucony przez swoją matkę z balkonu znajdującego się na piątym piętrze budynku mieszkalnego. Na miejsce natychmiast wezwano służby ratunkowe, a dziecko w ciężkim stanie zostało przetransportowane śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.
Choć okoliczności wypadku były niezwykle poważne, we wrześniu ze szpitala napłynęły budujące informacje. Lekarze poinformowali, że stan chłopca uległ znacznej poprawie. Maluch wraca do zdrowia, a jego rokowania są bardzo dobre. W opinii wielu osób można mówić o prawdziwym cudzie, biorąc pod uwagę wysokość, z jakiej został wyrzucony.
Matka chłopca od momentu zdarzenia była tymczasowo izolowana w areszcie.
Początkowo postawiono jej zarzut narażenia dziecka na niebezpieczeństwo oraz spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Jednak w marcu 2025 roku, po uzyskaniu opinii biegłego z zakresu biomechaniki, śledczy zmienili kwalifikację czynu na usiłowanie zabójstwa. Ekspert jednoznacznie stwierdził, że nie doszło do przypadkowego upuszczenia czy wyślizgnięcia dziecka z rąk - matka celowo wyrzuciła własne dziecko z 5 piątego piętra.
Jak podaje serwis RMF24, "dzisiaj rzecznik bielskiej prokuratury okręgowej Paweł Nikiel powiedział, że śledczy - po decyzji o umorzeniu - zwrócili się do sądu o umieszczenie kobiety w szpitalu psychiatrycznym. W opinii biegłych psychiatrów i psychologów pozostawienie jej na wolności mogłoby zagrażać bezpieczeństwu. Istniałaby obawa, że dopuści się kolejnych podobnych przestępstw".
ZOBACZ TAKŻE

Podejrzenie otrucia psa w Wapienicy. Właścicielka ostrzega innych

Próbował ukraść alkohole warte 3300 zł. 19-latek zatrzymany w sklepie w Bielsku-Białej

Nielegalne wysypisko śmieci w Lipniku. Interwencja straży miejskiej

JutroNa drodze nie scrolluj! Akcja profilaktyczna w Bielsku-Białej

31-latek pogryzł ekspedientkę i wyszarpał jej włosy. Kradzież za 24 zł zakończona aresztem

Zaginął 24-letni mieszkaniec Bielska-Białej. Został odnaleziony odnaleziony cały i zdrowy
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.
