bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 maja 2013
  • wyświetleń: 2585

Przebadano ponad 200 osób

Około 250 bielszczan skorzystało z akcji "Chwila dla serca", organizowanej przez Beskidzką Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych w Bielsku-Białej.

W budynku Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego przy ul. Piastowskiej można było skorzystać z badań i konsultacji lekarskich z kardiologiem i diabetykiem. Wykonano między innymi ok. 150 badań EKG serca i 80 konsultacji kardiologicznych.

- Wstępnie mierzymy i ważymy pacjenta, obliczamy wskaźnik masy ciała. Następnie wypełnia on ankietę, która pozwala określić czynniki ryzyka. Można skorzystać z porad dietetyka, fizjoterapeuty, wykonać dodatkowe badania specjalistyczne, szczególnie ważne u pacjentów z cukrzycą - mówi Agnieszka Lizak, przewodnicząca zespołu ds. pielęgniarstwa kardiologicznego przy Beskidzkiej Izbie Pielęgniarek i Położnych.

Wszystkie proponowane badania i konsultacje były bezpłatne. Organizowana po raz pierwszy akcja była prezentem dla mieszkańców z okazji obchodzonych dnia położnej i dnia pielęgniarki.

new / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.