bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 maja 2013
  • 12 maja 2013
  • wyświetleń: 3186

Bielska uczelnia daleko w rankingu

Jakie studia wybrać po maturze? Podpowiedzią służy najnowszy ranking dziennika "Rzeczpospolita" i Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy".

ATH, szkoła wyższa, studia
ATH w Bielsku-Białej · fot. Wiktor Czosnowski / bielsko.info


Czołówka trzyma się mocno. W tym roku Uniwersytet Jagielloński nieznacznie wyprzedził w rankingu Uniwersytet Warszawski. Wśród uczelni technicznych liderem jest Politechnika Warszawska, ekonomicznych - Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, a wychowania fizycznego - wrocławski AWF.

Jak wypadły uczelnie z naszego regionu? W rankingu uczelni akademickich, 73. miejsce zajmuje akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej. W zestawieniu niepublicznych uczelni magisterskich na 23. pozycji znalazła się Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej, 35. miejsce zajmuje Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej. 58. miejsce w tym samym zestawieniu należy do Wyższej Szkoły Administracji w Bielsku-Białej.

W rankingu państwowych wyższych szkół zawodowych na 26. miejscu znalazła się Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu. O miejscu w rankingu decydowały: prestiż, siła naukowa, warunki studiowania oraz innowacyjność.

br / bielsko.info
źródło: Radio Bielsko

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.