Wiadomości

  • 9 maja 2013
  • 10 maja 2013
  • wyświetleń: 6371

Na bulwarach wybudują parking

Jeszcze w tym roku na bulwarach straceńskich powstanie parking na kilkadziesiąt samochodów. Wiele wskazuje na to, że będzie to jedyna realizowana w najbliższym czasie inwestycja przy potoku Straconka.

bulwary straceńskie
fot. Google Street View


W Bielsku-Białej co jakiś czas wraca temat przebudowy bulwarów stracenskich. Według pierwotnego projektu teren rekreacyjny nad potokiem Straconka miał zyskać wiele ciekawych instalacji - m.in. amfiteatr przeznaczony dla 300 osób, ścianki wspinaczkowe, wodotryski oraz ogrody sensoryczne. Ostatecznie urzędnicy odłożyli ambitne plany i projekt przebudowy bulwarów został okrojony.

- Generalnie w pierwotnej koncepcji było wiele zbytecznych założeń. Projekt został mocno okrojony - mówi rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, Tomasz Ficoń.

30 kwietnia ruszył przetarg na budowę jednego z trzech parkingów, które powstaną na terenie bulwarów. Pierwszy z nich zostanie wybudowany na wysokości skrzyżowania ulic Górskiej i Straconki. Na asfaltowym placu znajdzie się 40 miejsc parkingowych.

Wszystko wskazuje na to, że miasto poprzestanie na razie na budowie parkingu. Powód? Pieniądze, których w kasie miejskiej brakuje na nowe inwestycje.

- Chcemy skupić się na rozpoczętych inwestycjach. Niemniej prędzej czy później przebudowa bulwarów straceńskich z pewnością będzie realizowana - kończy Tomasz Ficoń.

Według najnowszych założeń na terenie rekreacyjnym znajdzie się m.in. wielofunkcyjne boisko z poliuretanu, dwa boiska do siatkówki (piasek, poliuretan), boisko do gry w piłkę nożną, skate park, place zabaw, ziemny tor rowerowy oraz miejsca do wypoczynku, takie jak altany z miejscem na grilla, czy ścieżki spacerowe.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.