bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 9 maja 2013
  • wyświetleń: 2177

Biała z szansą na rzekę roku?

Klub Gaja ogłasza ogólnopolski konkurs Rzeka Roku 2013. - Wspólnie zmieniajmy podejście do polskich rzek, które są głównym źródłem wody pitnej w naszym kraju - mówią ekolodzy z Klubu Gaja.

Biała Beach, klub Gaja
Biała z szansą na rzekę roku? · fot. Klub Gaja


- To pierwszy tego typu konkurs w Polsce. Każda społeczna inicjatywa związana z rzeką lub lokalnym potokiem, strumieniem czy jeziorem sprawia, że to miejsce przestaje być anonimowe, nieprzyjazne, a staje się rozpoznawalne. Ludzie kojarzą je z przyjemnymi emocjami, chętniej odwiedzają, a dzięki temu zaczynają czuwać nad tym by utrzymywać tam czystość i porządek - mówi Jacek Bożek, prezes Klubu Gaja w wywiadzie „Rzeka to skarb”.

Termin nadsyłania zgłoszeń - do 30 maja. Zgłoszenia do konkursu Rzeka Roku mogą nadsyłać osoby indywidualne, organizacje społeczne, samorządy, rady gminne i sołeckie, instytucje publiczne i prywatne, firmy, placówki oświatowe i kulturalne, wszyscy, dla których rzeki są ważne. Ze zgłoszeń (przyjmowanych do końca maja 2013) kapituła wyłoni 11 finałowych propozycji. Najlepszą z nich wybiorą internauci w plebiscycie na Rzekę Roku na stronie www.zaadoptujrzeke.pl (wrzesień 2013 r.).

Konkurs Rzeka Roku to nowy element programu Zaadoptuj rzekę, prowadzonego przez Klub Gaja od 2005 r. Dzięki niemu ponad 900 fragmentów polskich rzek, potoków, jezior, stawów znalazło swoich społecznych opiekunów. To osoby, organizacje, placówki oświatowe i samorządy, które podjęły się rzeczywistych działań na rzecz środowiska naturalnego.

ab / bielsko.info
źródło: Klub Gaja

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.