bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 maja 2013
  • wyświetleń: 1311

Komandosi mają nowego dowódcę

Podpułkownik Ryszard Burczy został nowym dowódcą 18. bielskiego batalionu powietrznodesantowego. W poniedziałek podpułkownik Mieczysław Bieniek przekazał w ręce nowego dowódcy sztandar jednostki.

batalion, żołnierze
Bielscy komandosi mają nowego dowódcę · fot. ab / bielsko.info


Bielscy spadochroniarze mają nowego dowódcę. To podpułkownik Ryszard Burczy, dotychczas szef sekcji operacyjnej w dowództwie 6. Batalionu Powietrznodesantowego. Sztandar jednostki- symbol zwierzchnictwa i zarazem odpowiedzialności za batalion przekazał mu ppłk. Mieczysław Bieniek, który dowodził bielską jednostką przez niespełna 2 lata.

- 14 lat temu wyjeżdżałem z tym batalionem na misję do Kosowa, jako oficer sekcji operacyjnej. Poznałem wtedy specyfikę i ludzi w tym batalionie. Wielu odeszło od tego czasu, ale wielu pozostało. Mam nadzieję, że będę mógł się w pracy na nich oprzeć - mówi nowy dowódca.

Pytany o wyzwania na najbliższą przyszłość ppłk. Burczy mówi o szkoleniu. - Batalion podlega certyfikacji. Cały maj, to szkolenie poligonowe. W listopadzie odbędzie się sprawdzenie sprawności bojowej - mówi oficer. Ppłk. Roman Burczy 3-krotnie pełnił służbę za granicą, także w Iraku i Afganistanie.

Jego poprzednik- ppłk Mieczysław Bieniek mówi, że oddaje batalion z lepszą infrastrukturą szkoleniową. - Tego nie widać z zewnątrz- piękna hala sportowa, ośrodek szkolenia poligonowego w Mikuszowicach. Prawdopodobnie w tym roku rozpoczniemy modernizację strzelnicy - będzie nowoczesna i w pełni kryta. Mieszkańcy nie będą słyszeli, ze strzelamy - mówi ppłk. Bieniek, który został wyznaczony do pełnienia służby w Dowództwie Wojsk Specjalnych jako szef oddziału Planowania Operacyjnego.

ab / bielsko.info
źródło: Radio Bielsko

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.