bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 maja 2013
  • wyświetleń: 2058

Rozpoczynają się matury

7 maja o godzinie 9.00 ponad 365 tys. maturzystów przystąpi do matury z języka polskiego na poziomie podstawowym. Egzamin maturalny z języka ojczystego otwiera maturalny maraton, który potrwa do 28 maja.

Matura, III LO
7 maja rozpoczynają się matury · fot. UM Pszczyna


Od 2010 roku maturzyści muszą przystąpić do trzech obowiązkowych egzaminów pisemnych na poziomie podstawowym (z języka polskiego, matematyki i wybranego języka obcego). Każdy z nich musi również zdać dwa egzaminy ustne (z języka polskiego oraz wybranego języka obcego). Maturzysta zda egzamin maturalny, jeżeli z każdego egzaminu obowiązkowego w części ustnej i w części pisemnej otrzyma co najmniej 30% punktów możliwych do uzyskania.

Ponadto abiturienci mogą przystąpić do wybranych przez siebie przedmiotów dodatkowych na poziomie podstawowym lub rozszerzonym (biologia, chemia, fizyka i astronomia, geografia, historia, i in.). Na zdanie egzaminu maturalnego nie mają wpływu wyniki egzaminów z przedmiotów zdawanych jako dodatkowe oraz egzaminów zdawanych w drugim języku nauczania. Te egzaminy nie mają ustalonego progu zaliczenia.

Materiał wideo z 2012 roku:Wyniki wszystkich egzaminów mogą mieć znaczenie podczas rekrutacji na studia. Zasady rekrutacji, czyli wyniki z których przedmiotów będą brane pod uwagę przy przyjęciu na dany kierunek studiów, ustalają uczelnie.

new / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.