bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 4 maja 2013
  • wyświetleń: 911

Młodzież odkrywała miasto

Młodzież poznawała zakątki i historię miasta, w którym się uczą. - Odkryć było kilka. Np. skąd wzięła się nazwa Mały Wiedeń - mówi Justyna Duda-Majdak.

Najpierw teoria na lekcji w klasie, potem zajęcia praktyczne. Młodzież Zespołu Szkół Technicznych i Handlowych z Bielska-Białej realizuje projekt Młody Obywatel. To trzecia edycja programu Centrum Edukacji Obywatelskiej, w której uczestniczy bielska szkoła. Uczniowie zajmowali się już prawami człowieka oraz funduszami europejskimi. Tematem w tym roku szkolnym jest społeczność lokalna "Bielsko-Biała- wczoraj i dziś".

Młodzież przygotowywała prezentacje multimedialne, odkrywała miasto na fotografii, brała udział w debacie z zaproszonymi gośćmi: urzędnikami z wydziału promocji urzędu miejskiego, czy sportowcami.

- Zaskoczeniem było dla mnie, że niektórzy nasi uczniowie nie wiedzieli, gdzie znajduje się urząd miejski. Mamy w szkole bardzo dużo młodzieży spoza miasta, więc mogą to być dla nich nowe rzeczy - mówi Justyna Duda-Majdak, koordynatorka projektu.

Anna Faruga z 2. klasy technikum po raz drugi bierze udział w projekcie "Młody Obywatel". Przyznaje, że w bielskim ratuszu była po raz pierwszy.

- Nie wiedziałam, że to taki piękny stary budynek. Dowiedziałam się też, że w Bielsku-Białej jest jedyny w Polsce pomnik Marcina Lutra. Mieszkam niedaleko w Dankowicach, a nigdy nie miałam czasu na takie zwiedzanie - mówi uczennica.

Bielska młodzież dwukrotnie była zapraszana, żeby przedstawić swoją prezentację na Zamku Królewskim w Warszawie. Tegoroczny projekt Zespołu Szkół Technicznych i Handlowych realizuje z bielskim LO Mistrzostwa Sportowego.

new / bielsko.info
źródło: Radio Bielsko

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.