bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 2 maja 2013
  • wyświetleń: 3447

Dzień Erasmusa w Tyszkiewiczu

Dzień Erasmusa Bielskiej Wyższej Szkoły im. J. Tyszkiewicza to czas, kiedy dawni uczestnicy studenckich wymian oraz ci, którzy dopiero zamierzają skorzystać z programu, mogą się spotkać i podyskutować. Tym razem jednak ten dzień miał zupełnie wyjątkowy charakter.

Dzień Erasmusa BWS Tyszkiewicz
Dzień Erasmusa w BWS · fot. Bielska Wyższa Szkoła im. Tyszkiewicza


Dzięki podpisanej umowie bilateralnej z Selcuk University w Konya uczelnię odwiedziła delegacja z Turcji. Uznani wykładowcy kierunku Turystyka poprowadzili autorski wykład, w którym uczestniczyli studenci zarządzania o specjalności Hotelarstwo wellness i spa. Jak podkreśla dr Anita Labus - Koordynator Erasmusa: - Studenci uczestniczyli w wykładzie z dużym zainteresowaniem oraz docenili możliwość wysłuchania go w języku angielskim.

Na zakończenie nagrodzili prowadzących wykład brawami. Efektem Dnia Erasmusa są nowe zgłoszenia do programu Erasmus, co ciekawe w większości właśnie tych studentów, którzy brali udział w wykładzie.

Studenci bielskiego Tyszkiewicza mieli również okazję do bezpośredniej wymiany doświadczeń ze studentami z Turcji. W semestrze letnim, na kierunku Informatyka, o specjalności Grafika, Projektowanie i Multimedia oraz Aplikacje Internetowe i Mobilne, studiuje ich bowiem spora grupa. Tureccy przyjaciele przygotowali prezentację o swojej uczelni - Gebze Institute of Technology w Stambule - dodaje dr Anita Labus. Ponadto, studenci BWS mieli okazję do wysłuchania jej przy zaparzonej specjalnie na tę okazję herbacie po turecku.

adv / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.