bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 28 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 2742

O funduszach unijnych w ratuszu

Marszałek województwa śląskiego Mirosław Sekuła spotkał się w Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej z przedstawicielami samorządów: bielskiego, cieszyńskiego i pszczyńskiego. Celem spotkania było omówienie przygotowań naszego regionu do kolejnej perspektywy finansowej Unii Europejskiej na lata 2014-2020.

- Nowa perspektywa finansowa to wielkie zadanie, zwłaszcza, że jest ona ukierunkowana na rozwój gospodarczy. To zupełnie inne cele i priorytety niż te obowiązujące w obecnym okresie finansowania. Nasze województwo musi się odpowiednio przygotować do ich zrealizowania w jak najszerszym wymiarze. Trzeba określić najważniejsze kierunki rozwoju i temu właśnie ma służyć dyskusja z poszczególnymi regionami naszego województwa - mówił marszałek Sekuła.

O funduszach unijnych w ratuszu · fot. UM Bielsko-Biała


Spotkanie było również okazją do przedstawienia przez samorządowców oczekiwań oraz wyrażenia obaw związanych z przyszłą perspektywą finansową. Prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult zwrócił m.in. uwagę na potrzebę zmniejszenia wskaźników zadłużenia Gmin, które mogą w znaczący sposób ograniczyć ich możliwości finansowe przy zapewnieniu wkładu własnego przyszłych inwestycji.

- Jeżeli wskaźniki nie zostaną zmienione - podkreślił Prezydent - możemy unijnego wsparcia w ogóle nie uzyskać. Już dzisiaj widać, że niektóre samorządy wstrzymały swoje inwestycje, co z kolei skutkuje wzrostem bezrobocia - mówił Jacek Krywult.

Spotkania marszałka z przedstawicielami samorządów, przedsiębiorcami oraz parlamentarzystami odbywają się cyklicznie. Mirosław Sekuła zapowiedział, że będzie dążył do zwiększenia ich częstotliwości, aby przedstawić wszystkim zainteresowanym filozofię pozyskiwania unijnego wsparcia. W nowym rozdaniu środków europejskich nie stawia się już bowiem na wyrównywanie poziomów pomiędzy krajami Europy, ale na gospodarkę i innowacje. Trzeba o tym pamiętać przy składaniu wniosków.

new / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.