bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 18 marca 2011
  • wyświetleń: 3060

Złapano szajkę złodziei paliwa

Policjanci zlikwidowali szajkę złodziei paliwa. Trzej mężczyźni - 35-latek, jego 16-letni syn oraz ich 17-letni wspólnik, od dłuższego czasu włamywali się do pojazdów zaparkowanych w okolicy budowy obwodnicy wschodniej w Bielsku-Białej i kradli z baków paliwo.

Zatrzymanie
fot. Policja


Policjanci komisariatu I zatrzymali na gorącym uczynku „szefa” szajki - 35-letniego mieszkańca jednej z miejscowości powiatu bielskiego. Złodziej został zatrzymany na ul. Bystrzańskiej.

Przed zatrzymaniem zdążył wyłamać korek wlewu paliwa w koparko - ładowarce. Jego łupem padło ponad 20 litrów paliwa o wartości 300 zł. Skradzione paliwo przelał do specjalnych pojemników, które przeniósł do zaparkowanego w pobliżu volkswagena golfa.

Kiedy odjeżdżał z miejsca kradzieży, zatrzymali go policjanci. Badanie alkomatem wykazało, że sprawca miał we krwi przeszło 2 promile alkoholu. Tak więc odpowie nie tylko za kradzież i włamanie, ale także za "jazdę na podwójnym gazie".

Policjanci komisariatu II szybko ustalili wspólników włamywacza - jego 16-letniego syna i ich wspólnego znajomego 17-latka. Obu zatrzymano dzisiaj nad ranem. Od miesiąca czasu rabusie włamywali się do pojazdów i specjalistycznych maszyn budowlanych na terenie obwodnicy wschodniej. Jak ustalono, mają na swoim koncie kilkadziesiąt tych włamań. Skradli około 300 litrów paliwa o wartości przeszło 2 tys. zł.

Dwaj dorośli sprawcy - 35-latek i jego 17-letni kompan za przestępstwa te mogą trafić do więzienia na najbliższe 10 lat. 16-latek za swoje czyny odpowie wkrótce przed Sądem Rodzinnym.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.