bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 26 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 3038

Brakuje kilku ważnych ulic

Dzięki aplikacji Google Street View nawet w najodleglejszym zakątku świata można odbyć wirtualną podróż po Bielsku-Białej. Niestety nie wszystkie ulice stolicy Podbeskidzia zostały sfotografowane. Brakuje m.in. ulicy 11 Listopada oraz kilku uliczek na starówce.

ulica 11 listopada
W aplikacji Google Street View próżno szukać ulicy 11 Listopada · fot. Wiktor Czosnowski / bielsko.info


Według informacji uzyskanych od kierowcy, który wykonywał w Bielsku-Białej fotografie, samochód prowadzony przez niego nie otrzymał pozwolenia od Straży Miejskiej na przejazd ulicami, które na co dzień są objęte zakazem ruchu. Przez to w aplikacji nie została ujęta m.in. ulica 11 Listopada, ulica Cechowa oraz kilka uliczek na bielskiej starówce.

Jak powiedział nam rzecznik prasowy Google Polska kierowca samochodu, który wykonywał zdjęcia, starał się dojechać we wszystkie miejsca. - Niestety nie zawsze była taka możliwość - mówi Marta Jóźwiak.

Czyżby Bielsko-Biała przespała możliwość bezpłatnej reklamy na cały świat? Okazuje się, że firma Google Polska nie złożyła w Wydziale Komunikacji oficjalnego wniosku o pozwolenie na ruch w miejscach, gdzie obowiązuje jego zakaz.

- Tylko na takiej podstawie możemy dopuścić samochody do ruchu w miejscach, gdzie obowiązuje zakaz. Oczywiście taki wniosek byłyby rozpatrywany w trybie pilnym, bo każdemu zależy na promocji miasta - informuje rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego, Tomasz Ficoń.

Jest jeszcze szansa na to, żeby brakujące bielskie ulice pojawiły się w wirtualnej mapie Google. - Latem będziemy wykonywać dodatkowe zdjęcia z miejsc, do których z różnych przyczyn nie dało się dojechać. Być może zawitamy również do Bielska-Białej - oznajmia rzecznik prasowy Google Polska.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.