bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 22 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 2850

770 schodów w 6 minut

W sobotę strażacy z 10 krajów spotkali się w Berlinie, aby rywalizować w trzeciej edycji zawodów pożarniczych w biegu po schodach "Berlin Firefighter Stairrun". Polski duet, wśród których był strażak z Bielska-Białej, wypadł najlepiej.

straż
Polska załoga okazała się tego dnia bezkonkurencyjna · fot. KMP PSP Bielsko-Biała


Wyposażeni w maski ochrony dróg oddechowych i dźwigający około 25 kilogramów sprzętu pożarniczego, zawodnicy wystartowali z placu Aleksandra w centrum niemieckiej stolicy.

W dwuosobowych zespołach, strażacy rywalizowali z innymi ekipami, ale także z własnymi słabościami w szaleńczym biegu po 770 schodach na wysokość około 110 metrów berlińskiego Hotelu Park Inn.

Na blisko 700 strażaków biorących udział w zawodach duet z Polski zmiażdżył rywali pokonując 39-piętra w czasie 6 minut i 17 sekund. Zwycięzca Paweł Hess jest strażakiem pracującym w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej, z kolei jego kolega Marcin Zdziebło pełni służbę w Krakowie.

770 schodów w 6 minut · fot. KM PSP Bielsko-Biała


- Z wielką dumą możemy pochwalić się, że tytuł najlepszego przypadł m.in. aspirantowi Pawłowi Hess. Pomimo obowiązków służbowych, jego ogromne poświęcenie na treningach, litry wylanego potu, niesamowita wola walki pokazały, że wygrana jest całkowicie zasłużona. Polscy strażacy pokazali że należą do europejskiej czołówki - mówi oficer prasowy KM PSP w Bielsku-Białej, Patrycja Pokrzywa.

ab / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.