bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 22 kwietnia 2013
  • 23 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 2907

Opóźnienie w budowie trybuny

Termin oddania do użytku trybuny północnej nie zostanie dotrzymany. Wszystko za sprawą poszycia dachu, a dokładnie atestu dla płyt poliwęglanowych, którymi ma być pokryta cała konstrukcja.

stadion miejski
Trybuna północna jest już prawie ukończona · fot. UM Bielsko-Biała


Pierwsza z czterech trybun, z których będzie się składał nowy stadion miejski, jest już prawie ukończona. Ze wskazaniem na prawie, bowiem brakuje nań poszycia dachu. Okazuje się, że poliwęglanowe płyty, którymi ma być pokryty szkielet dachu, nie posiadają atestu materiałów niepalnych.

- Już po tym, jak rozstrzygnęliśmy przetarg, Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Wodnej zmieniło przepisy dotyczące palności poliwęglanu. Wcześniej traktowano go jako materiał niepalny, teraz jako prawie palny - informuje rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, Tomasz Ficoń.

Urzędnicy wysłali już wniosek do ministerstwa o zgodę na odstępstwo. - Czekamy na odpowiedz - dodaje rzecznik, który twierdzi, że opóźnienie w oddaniu trybuny nie będzie miało żadnego wpływu na termin ukończenia budowy stadionu.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.