bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 22 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 3335

Ćwiczenia na bielskim lotnisku

Przez dwa tygodnie w Bielsku-Białej trwał, zorganizowany przez 6. Brygadę Powietrznodesantową, kurs przeszkolenia do wykonywania skoków ze spadochronem szybującym AD-2000.

śmigłowiec
6. Brygada Powietrznodesantowa ćwiczyła na bielskim lotnisku · fot. Jerzy Nieroda


- Zanim żołnierz zostanie zakwalifikowany do tego typu szkolenia, musi wykazać się odpowiednią sprawnością fizyczną, przejść z wynikiem pozytywnym dodatkowe testy psychologiczne i oczywiście zajmować stanowisko przewidziane do wykonywania tego typu zadań. Każdy kursant musi także wcześniej wykonać przynajmniej 10 skoków z podstawowym spadochronem desantowym typu AD-95 - mówi oficer prasowy 6. Brygady Powietrznodesantowej, kpt. Marcin Gil.

Każdego dnia kursanci wznosili się w śmigłowcu nad zrzutowisko po trzy, cztery razy, a każde desantowanie było pilnie obserwowane przez instruktorów, tak aby każdy skok mógł być dokładnie omówiony i oceniony. W czasie szkolenia kursanci mieli też możliwość obserwowania jak szybują na spadochronach ich bardziej doświadczeni koledzy z plutonów rozpoznawczych ze wszystkich jednostek 6. Brygady Powietrznodesantowej.

Ćwiczenia na bielskim lotnisku · fot. Jerzy Nieroda


- Żołnierze desantowali się ze śmigłowca W-3 Sokół na spadochronach AD-2000 z samodzielnym lub kombinowanym system otwarcia, z wyposażeniem i bez niego - opowiada dowódca kursu, a zarazem kierownik desantowania, kapitan Grzegorz Grzywna. - Wykonaliśmy ponad pół tysiąca skoków z wysokości od 700 do 1500m - dodaje kapitan.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.