bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 19 kwietnia 2013
  • 23 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 1372

Nie będzie zniżek dla rodzin?

Decyzja bielskich radnych została odrzucona przez Regionalną Izbę Obrachunkową z Katowic. Sprawa dotyczyła uchwały, w wyniku której rodziny wielodzietne i zastępcze z Bielska-Białej miały mniej płacić za śmieci.

13 marca bielscy radni, na wniosek prezydenta miasta przegłosowali uchwałę, która przewiduje ulgi w opłatach dla rodzin objętych miejskim programem zniżek Rodzina Plus. Regionalna Izba Obrachunkowa stwierdziła, że ustawa dotycząca nowego systemu gospodarki odpadami nie przewiduje zniżek w opłatach, samorządy nie mogą więc wprowadzać takich ulg.

- Mamy tylko jedno wyjście. Zaskarżymy to rozstrzygnięcie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach - mówił na antenie Radia Bielsko prezydent Jacek Krywult.

1 lipca w całym kraju zaczną obowiązywać nowe przepisy dotyczące śmieci. Od tej pory samorządy będą właścicielami odpadów, a każdy mieszkaniec będzie wnosił tzw. opłatę śmieciową.

pola / bielsko.info, źródło: Radio Bielsko

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.