bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 15 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 1232

Broszka uratowana przed rzeźnią

Klaczka Broszka straciła dotychczasowego opiekuna i pojawił się problem, jak ocalić ją przed rzeźnią. Konia uratował Klub Gaja.

koń
Broszka uratowana przed rzeźnią · fot. Klub Gaja


Przez 13 lat Broszka pracowała w gospodarstwie. Po śmierci właściciela zabrakło dla niej pracy. Nowy właściciel nie jest już zainteresowany rolnictwem i koń nie jest mu potrzebny. Broszka stała sama i smutna w opuszczonej stajni. Klub Gaja wykupił klacz i zapewnił jej dobrą opiekę do końca życia. Nie trafi do rzeźni! Na wiosnę znalazła się już w nowej stajni. Jest 52. koniem uratowanym przez Klub Gaja, który promuje poszanowanie praw zwierząt.

W Polsce przeznacza się na ubój 60 tys. koni rocznie. Większość z nich, sprzedawanych jest za granicę, gdzie trafiają po długim, przypłaconym ranami i stresem transporcie. Na rzeź trafiają młode konie hodowane na mięso, a także schorowane zwierzęta po ciężkich pracach polowych i leśnych, oraz te, które wykorzystywane są w sporcie wyczynowym.

Klub Gaja wykupuje zwierzęta, znajduje dla nich nowe domy, wspiera ich utrzymanie, leczenie i opiekę weterynaryjną. Konie trafiają m.in. do organizacji, które prowadzą hipoterapię, do małych gospodarstw lub miejsc związanych z  agroturystyką.

ab / bielsko.info, źródło: Klub Gaja

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.