bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 15 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 1699

Zażądał łapówki za koncesję

W sobotę 13 kwietnia policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej zwalczający przestępczość korupcyjną zatrzymali osobę podejrzaną o płatną protekcję na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa.

W wyniku czynności operacyjnych i procesowych bielscy policjanci rozpracowali, a następnie zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę w wieku 32 lat, który powołując się na wpływy w instytucjach państwowych zaoferował pomoc osobie prowadzącej działalność gospodarczą w załatwieniu sprawy w urzędzie dot. koncesji na sprzedaż alkoholu, za co zażądał korzyści majątkowej.

Sprawca zapewniał, że posiada szerokie kontakty w odpowiednich instytucjach i jest w stanie pośredniczyć w załatwieniu interesującej przedsiębiorcę sprawie. Jak ustalono nie posiadał on żadnych możliwości załatwienia tej sprawy.

Po zatrzymaniu mężczyźnie temu policjanci przedstawili zarzut popełnienia przestępstwa z art. 230 § 1 kodeksu karnego, za które grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Szczegóły jego przestępczej działalności wyjaśni prowadzone dochodzenie.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.