bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 13 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 2714

Warszawska z dofinansowaniem

Zarząd Województwa Śląskiego przyjął listy rankingowe projektów transportowych do realizacji w przyszłej perspektywie finansowej Unii Europejskiej na lata 2014-2020. Na liście rankingowej znalazła się rozbudowa ulicy Warszawskiej w Bielsku-Białej.

warszawska
Warszawska z dofinansowaniem · fot. fotopolska.eu


Na liście projektów drogowych przewidzianych do realizacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2014-2020 znalazło się 20 propozycji związanych z drogami wojewódzkimi. Szacunkowa łączna kwota inwestycji to 2,61 mld zł, przy ok. 1,9 mld zł zakładanego dofinansowania.

Rozbudowa ulicy Warszawskiej w Bielsku-Białej (DW942) na odcinku od węzła Komorowice do ullicy Piastowskiej to jedna z największych inwestycji przewidzianych do dofinansowania. Szacunkowy koszt inwestycji wynosi ok. 276,7 mln zł, z czego 221,36 mln zł ma pochodzić z unijnej kasy.

Lista zbudowana jest w oparciu o jednolite w skali kraju kryteria zaproponowane przez Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Wodnej.

Ranking uwzględnia zakładaną kwotę dofinansowania przedsięwzięć, przy czym w przypadku projektów o najwyższym szacowanym koszcie przyjęto ograniczenie maksymalnego wsparcia. Zakwalifikowanie projektów na listy rankingowe oznacza, że wpisują się one w przyjęte kryteria, a ich przyszła realizacja będzie mieć kluczowy wpływ na rozwój województwa.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.