bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 12 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 1784

Mieli przybić tezy na ratuszu

Na specjalnie powołanej konferencji prasowej bielska młodzieżówka partii Ruchu Palikota miała wypunktować główne grzechy samorządu w postępowaniu wobec młodych ludzi. Tezy miały zostać przybite na drzwiach bielskiego ratusza.

pismo
Pismo, które zostało wysłane do prezydenta Jacka Krywulta


Zapowiadało się spektakularnie i konkretnie, prawie jak za czasów pastora Marcina Lutra w Wittenberdze. Kluczowym słowem jest tu "prawie". Politycy z Ruchu Młodych mieli wypunktować 7 grzechów głównych samorządu w postępowaniu wobec ludzi młodych w kontekście rosnącego problemu bezrobocia. Spisane na tablicy miały one zostać przyczepione na drzwiach bielskiego ratusza.

Tak wyglądało zaproszenie na konferencję bielskiego Ruchu Młodych, działającego przy partii Ruchu Palikota. Skończyło się na przedstawieniu postulatów niedawno zawiązanego Ruchu Młodych. Postulatów było 5. Przedstawił je Jakub Jonkowski, regionalny koordynator Ruchu Młodych.

Więcej środków na staże, staże dla studentów stacjonarnych, efektywny program nauczania w szkołach (więcej praktyk i projektów), więcej praktyk studenckich (także w roku akademickim) oraz darmowa komunikacja miejska dla bezrobotnych i młodych uczących się ludzi na określonych liniach ( np. z miejsca zamieszkania do urzędu pracy lub szkoły, na uczelnię). Jak łatwo zauważyć, tylko ostatni postulat mógłby być skierowany do bielskiego samorządu.

- To akcja ogólnokrajowa - przyznaje Kamil Ciszek- Skwierczyński z Krajowego Sądu Koleżeńskiego Ruchu Palikota. - W Sejmie powstała komisja młodych parlamentarzystów, którzy mają zając się tymi postulatami. Zostały one wysłane także do powiatu, który nadzoruje działanie powiatowego urzędu pracy - dodaje.

Kolejną ciekawostką jest fakt, że powyższe postulaty nie znalazły się w piśmie wysłanym przez Ruch Młodych Ruchu Palikota do Jacka Krywulta, prezydenta Bielska-Białej. Znalazło się w nim za to mnóstwo pytań, na część których odpowiedź można bez trudu znaleźć choćby w internecie (czy szkoły uwzględniają potrzeby rynku pracy, czy władze lokalne wspierają programy stypendialne dla młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin, czy gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne przywiązują wagę do skutecznej realizacji zajęć z zakresu przedsiębiorczości) .

- Chcemy poznać osobiste zdanie prezydenta, czy ma jakiś plan działania w sprawie bezrobocia ludzi młodych - Radio Bielsko usłyszało od młodych polityków.

ab / bielsko.info, źródło: Radio Bielsko

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.