
Wiadomości
- 30 stycznia 2025
- wyświetleń: 652
[FOTO] Bielscy strażacy ćwiczyli na zamarzniętym akwenie
W dniach 28-30 stycznia strażacy z Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych PSP nr 1 i 2 w Bielsku-Białej przeprowadzili ćwiczenia z zakresu ratownictwa lodowego na terenie Gminnego Ośrodka Sportów Wodnych i Rekreacji w Kaniowie.
Ćwiczenia te są przeprowadzane dla każdej zmiany służbowej, a ich celem jest doskonalenie technik ratowniczych, umożliwiających sprawną i bezpieczną ewakuację poszkodowanych z wody. Strażacy ćwiczą użycie specjalistycznego sprzętu, będącego na wyposażeniu jednostek ratowniczo-gaśniczych, co jest kluczowe w przypadku akcji ratunkowych na lodzie.
Strażacy apelują
Pamiętajmy! Lód na akwenach nigdy nie jest bezpieczny.
Wybierając się na zamarznięte akweny, przezornie warto wziąć ze sobą kolce lodowe, by w razie wypadku podjąć próby samoratowania. W przypadku wystąpienia zagrożenia natychmiast poinformuj służby ratownicze dzwoniąc pod numer ratunkowy 112.
Wybierając się na zamarznięte akweny, przezornie warto wziąć ze sobą kolce lodowe, by w razie wypadku podjąć próby samoratowania. W przypadku wystąpienia zagrożenia natychmiast poinformuj służby ratownicze dzwoniąc pod numer ratunkowy 112.
ZOBACZ TAKŻE

Gorący temat[FOTO] Pożar domu w Międzyrzeczu Górnym. Zaczęło się prawdopodobnie od komina

Gorący temat[FOTO] Pożar kamienicy w centrum. W ostatniej chwili wynieśli dzieci na rękach!

Gorący temat[FOTO] Pożar domu na ul. Wyzwolenia. Płomienie zajęły dach budynku

[FOTO] Pożar sadzy w kominie, w budynku mieszkalnym przy ul. Powstańców Śląskich

Gorący temat[FOTO] Nocny pożar budynku gospodarczego obok schroniska na Skrzycznem

Gorący temat[FOTO, WIDEO] Pożar owianej złą sławą starej owczarni w Bielowicku. To "katownia" mafii
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.