bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 10 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 1975

Turcy będą studiować w Bielsku

W ramach programu Erasmus do Bielskiej Wyższej Szkoły im. J. Tyszkiewicza przyjechali studenci z Turcji. Tym razem w semestrze letnim studiować będzie 8 studentów z Gebze Institute of Technology.

Gebze Institute of Technology to jeden z największych instytutów technologicznych w Turcji, studiuje na nim ponad 1000 studentów. Studenci tureccy będą studiować w BWS im. J. Tyszkiewicza informatykę. Dzięki studiowaniu poza granicami własnego kraju studenci uczą się poszanowania innych kultur, zdobywają doświadczenie i szeroką wiedzę interdyscyplinarną, która pomaga im odnaleźć się na wymagającym, europejskim rynku pracy.

- Tureccy studenci, którzy studiowali na naszej uczelni w ubiegłych latach, byli zachwyceni Bielskiem, Polską i oczywiście - „Tyszkiewiczem”. Twierdzili wręcz, że był to najlepszy okres w ich życiu - mówi Anita Labus, koordynator programu Erasmus.

Bielska Wyższa Szkoła im. J. Tyszkiewicza uzyskała Kartę Erasmusa w 2005 roku, posiada akredytację International Education Society na poziomie jakościowym „A”, co oznacza, że jest „instytucją z najwyższym stopniem kwalifikacji i międzynarodowym doświadczeniem.”

br / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.