bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 9 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 1345

Skażenie na terenie "Bielmaru"

Rozszczelnienie instalacji amoniaku oraz poszkodowany jeden z pracowników - to scenariusz ćwiczeń, w których biorą udział bielscy strażacy. Manewry potrwają trzy dni.

ćwiczenia
Skażenie na terenie "Bielmaru" · fot. KM PSP Bielsko-Biała


Ćwiczenia, które rozpoczęły się w poniedziałek 8 kwietnia potrwają trzy dni i są wpisane w roczny plan ćwiczeń strażaków na różnych obiektach w Bielsku-Białej i powiecie bielskim. Manewry odbywają się na terenie Zakładów Tłuszczowych „Bielmar”.

W ćwiczeniach biorą udział dwie jednostki Ratowniczo-Gaśnicze z Bielska-Białej, w tym Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego oraz Wojskowa Straż Pożarna.

Scenariusz ćwiczeń zakłada, że w pomieszczeniu amoniakowni doszło do rozszczelnienia instalacji amoniaku i jego wypływu. W bezpośrednim niebezpieczeństwie jest jeden z pracowników, który stracił przytomność.

Tego typu ćwiczenia są stałym elementem pracy strażaków, dzięki czemu mają szansę zaznajomić się z obiektami przemysłowymi, poznać ich specyfikację i występujące w nich zagrożenia pożarowe, aby w przypadku realnego niebezpieczeństwa podjąć, jak najszybsze działania.

br / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.