bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 5 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 2391

Rodzice pili wódkę, dzieci płakały

Głośny płacz maleńkich dzieci, dobiegający zza ścian jednego z bielskich mieszkań na Osiedlu Grunwaldzkim, zaniepokoił mieszkańców, którzy nie pozostali obojętni i zaalarmowali policjantów.

Do zdarzenia doszło czwartkowym wieczorem. Mężczyzna i towarzyszące mu kobiety spożywali alkohol. Bawili się tyle dobrze, że zupełnie nie zwracali uwagi na ich zanoszące się od płaczu dzieci.

Odgłosy domowej imprezy i głośny płacz maleństw zaniepokoił na szczęście innych mieszkańców, którzy wezwali na miejsce policjantów. Z relacji funkcjonariuszy wynikało, że w mieszkaniu panował ogólny nieład. Ubrania porozrzucane były po brudnej podłodze, a na stole stały butelki po alkoholu i piwie.

Mundurowi z komisariatu I zastali w mieszkaniu 52-letniego mężczyznę i jego 40-letnią konkubinę. Badanie alkomatem wykazało, że oboje rodzice mieli ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu i w tym stanie „sprawowali” opiekę nad swoją półroczną córeczką. Niewiele mniej wykazało badanie 22-letniej kobiety, która uczestniczyła w tej imprezie. Kobieta miała we krwi ponad 1,5 promila alkoholu i „opiekowała” się swoim maleńkim synkiem.

Nietrzeźwi rodzice zostali przewiezieni do Ośrodka Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym w Bielsku-Białej. Kiedy wytrzeźwieją usłyszą zarzuty narażenia dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, za co grozi im do 5 lat pozbawienia wolności

Ich dzieci po przebadaniu w szpitalu zostały otoczone opieką. Chłopczyk trafił pod opiekę krewnych 22-latki, a dziewczynka została umieszczona w Domu Dziecka.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.