bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 7 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 2265

Policyjny infokiosk na komendzie

Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej wzbogaciła się o nowoczesny terminal informacyjny, tzw. infokiosk. Wszystkie osoby odwiedzające komendę będą mogły bezpłatnie przeglądać strony internetowe organów administracji państwowej.

infokiosk
Policyjny infokiosk na komendzie głównej w Bielsku-Białej · fot. UM Bielsko-Biała


Urządzenie ma pełnić funkcje informacyjne. Bezpośrednim celem projektu infokiosków w jednostkach śląskiej Policji jest rozwój społeczeństwa informacyjnego. Publiczne punkty dostępu mają służyć popularyzacji internetu jako wygodnego źródła aktualnych informacji i usług świadczonych przez organy administracji publicznej drogą elektroniczną.

Narzędzia te uczynią również możliwym kontakt i wymianę informacji z policją w sposób nowoczesny. Od teraz osoby odwiedzające komendę mogą bezpłatnie skorzystać w budynku komendy z internetu, przeglądając strony należące do organów administracji państwowej.

Bielska komenda została wyposażona w infokiosk w ramach projektu: „Budowa systemu internetowych usług informacyjnych z wykorzystaniem sieci infokiosków w jednostkach Policji śląskiej”. Opiewający na kwotę 1 216 860 złotych projekt, dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, zakłada stworzenie sieci 33 publicznych punktów dostępu do internetu, zlokalizowanych w terenowych jednostkach policji na obszarze województwa śląskiego.

Inwestycja została zrealizowana w zakresie działania „Rozwój elektronicznych usług publicznych” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013, którego głównym celem jest tworzenie warunków dla sprawnego rozwoju społeczeństwa informacyjnego.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.