bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 5 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 3085

Nowa świetlica od studentów

Studenci z grupy inicjatywnej AIESEC w Bielsku-Białej zaprojektowali i wykonali świetlicę dla Domu Dziecka przy ulicy Pocztowej. Wszystko w ramach konkursu o tematyce ekologicznej, zorganizowanego przez firmę Unilever.

- Chcieliśmy stworzyć miejsce gdzie dzieci będą mogły się uczyć i bawić. Przeprowadzono rozpoznanie wśród różnych placówek. Najbardziej pozytywnie na nasz projekt odpowiedział dyrektor Domu Dziecka przy ulicy Pocztowej 24 - mówią przedstawiciele AIESEC.

Plan studentów zakładał wykonanie stołu z palet, lampy z butelek szklanych, puf wykonanych z butelek plastikowych i szafek zmontowanych na bazie drewnianych skrzynek po owocach. Projekt zakładał także prace wykończeniowo-dekoracyjne, m.in. pomalowanie ściany farbą tablicową oraz położenie tapety z wycinków zebranej uprzednio makulatury

Nowa świetlica od studentów · fot. mat. prasowe


- Aranżacja pomieszczeń ma na celu pokazanie dzieciom, że takie obszary naszego życia, jak ekologia i recykling, nie muszą być nudne. Z rzeczy codziennego użytku można stworzyć wystrój wnętrza jaki tylko chcemy - tłumaczy koordynatorka projektu, Michalina Sierny.

Wszystkie meble i całość projektu została wykonana przez członków organizacji AIESEC Bielsko-Biała. Kolorystyka oraz wzory były dopasowane do grupy wiekowej korzystającej z pomieszczeń. Materiały z recyklingu (butelki, makulatura,materiały) zostały zebrane przez studentów Akademii Techniczno-Humanistycznej.

Po zakończeniu prac nastąpi oddanie wyremontowanych pomieszczeń Dom Dziecka które odbędzie się 6 kwietnia , natomiast 20 kwietnia odbędzie się Gala Finałowa , na której zaprezentowana będzie relacja z otwarcia Domu a także jak cały projekt powstawał. Udział w Gali jest otwarty dla wszystkich.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.