bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 3 kwietnia 2013
  • 6 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 4804

Ten wiadukt to kompletna ruina!

Wiadukt nad ulicą Mazańcowicką w Komorowicach Śląskich nadaje się do kompletnego remontu. Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej nie ma pieniędzy na tę inwestycje i zamierza zainstalować tymczasowe podpory wzmacniające konstrukcję.

most
Wiadukt nad ulicą Mazańcowicką · fot. ab / bielsko.info


- Wiadukt w ciągu drogi krajowej nr 1 jest w kiepskim stanie technicznym i nadaje się do kapitalnego remontu - tłumaczy główny inżynier MZD, Krzysztof Rogala. Niestety w chwili obecnej Miejski Zarząd Dróg nie posiada środków na gruntowną renowację wiaduktu. Pozostaje tymczasowe wzmocnienie konstrukcji.

- Zostaną zainstalowane metalowe wzmocnienia. W najbliższych dniach przeprowadzimy z firmami, które zajmują się takimi pracami, dialog techniczny - dodaje Krzysztof Rogala.

Ten wiadukt to kompletna ruina! · fot. ab / bielsko.info


Tymczasowe podpory wymuszą zwężenie jezdni pod wiaduktem. Przeprojektowany zostanie również chodnik, który zostanie poprowadzony zupełnie innym śladem za betonowymi filarami mostu.

Prace rozpoczną się w drugiej połowie 2013 roku.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.