Wiadomości

  • 3 kwietnia 2013
  • 29 maja 2013
  • wyświetleń: 3095

Piosenki Anny German w BCK

Za nami:

29 maja (środa) Bielskie Centrum Kultury zaprasza na koncert piosenek Anny German w wykonaniu Agnieszki Babicz, laureatki Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Anny German w Zielonej Górze.

agnieszka babicz
Agnieszce Babicz, w programie Wędrująca Eurydyka, towarzyszyć będzie zespół RAMA 111


Spośród bogatego zbioru twórczości Anny German wybrane zostały utwory najbardziej popularne i charakterystyczne dla poszczególnych okresów drogi artystycznej piosenkarki. Będzie można usłyszeć "Bal u Posejdona", "Zakwitnę różą", "Człowieczy los", czy "Eurydyki tańczące".

Anna German wniosła do polskiej piosenki piękno słowa, kolor, lekkość, delikatność. Jej utwory przepełnione są miłością do świata i człowieka, afirmacją życia. Teksty niosą olbrzymie wartości - nie tylko literackie. W połączeniu z dźwiękiem tworzą piękne obrazy i wizje plastyczne, które składają się na nastrój tego koncertu - nastrój tajemniczej ekspresji i tęsknoty kobiety, która jako ta wędrująca Eurydyka boryka się z otaczającym ją światem, z całym jego bagażem, w ciągłej wędrówce po jego meandrach, zawiłościach.

Narratorem - swego rodzaju przewodnikiem jest Beata Olga Kowalska, która czytanym i recytowanym słowem zaczerpniętym z poezji W. Szymborskiej H. Poświatowskiej i tekstów A. Achmatowej oraz fragmentów wspomnień z podróży samej Anny German prowadzi naszą Eurydykę przez burzliwe życie jako kobietę, matkę, żonę, kochankę…

Nowe aranżacje, które powstały za sprawą instrumentalistów towarzyszących artystce nadają utworom Anny German świeżość pozostawiając jednocześnie ich autentyczny klimat i nastrój.

Początek koncertu o godzinie 18.00. Bilety - 40 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy).

lik / bielsko.info

źródło: Bielskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bielskie Centrum Kultury" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Bielskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bielskie Centrum Kultury" podaj